Çalınan İnstagram Hesabı Geri Alma?

Çalınan İnstagram Hesabı Geri Alma?

İnstagram hesabım çalındı diyorsanız ve gerçekten çalındıysa şunları bir cevaplamamız gerekmektedir;

 1. İnstagrama girdiğiniz telefonda virüs ya da güvenilir olmayan bir program "yazılım" var mı?
 2. İnstagrama başka bir site üzerinden giriş sağladınız mı?
 3. İnstagram analiz uygulamalarına giriş yaptınız mı?
 4. İnstagram şifrenizi 2. bir şahısla paylaştınız mı?
 5. İnstagramdan gelen mesajda birisinin gönderdiği bir link'e tıkladınız mı?

Eğer bu tür olay veya benzer bir olay ile karşılaştıysanız aslında instagram hesabı geri alma işleminiz çok basit! Yalnız önemli başka şeyler var, erişmeniz gereken ve geri alma işleminde yardımcı olabilecek bağlantılı yerler var;

 • İnstagram hesabınız çalınmadan önce "şifresini bildiğiniz" e-posta adresiniz kayıtlı mıydı? İnstagrama kayıt olurken kullandığın veya sonradan kayıt sağladığınız hotmail, gmail, outlook gibi bir eposta adresiniz var mıydı?
 • İnstagrama kayıtlı olurken telefon numarası kaydettiniz mi veya sonrasında instagram hesabınıza telefon doğrulama yaptınız mı?

Eğer email ya da telefon numaranız bağlıysa öncesinden hesabınızı kolayca kurtarabiliriz. İnstagram hesabım çalındı nasıl geri alırım? Diyenlerin yapması gerekenleri sırayla anlatıyorum;

 1. Bağlı olan veya öncesinde bağlı email adresinize giriş yapmanız gerekmekte.
 2. Giriş yaptıktan sonra hesabınız başkası tarafından erişilmişse veya bilgi değiştirme işlemi olmuşta size mail gelmiş olması lazım.
 3. İnstagramdan gelen mailleri incelemelisiniz.
 4. Gelen mailler içerisinde "instagram şifreniz değiştirildi" bunu siz mi yaptınız veya siz yapmadıysanız şifrenizi tekrar değiştirin diye uyarı verecektir.
 5. Gelen mailler içerisinde "e-posta adresiniz değiştirildi" bunu siz mi yaptınız diye soracaktır ve tarafınızca yapılmadığını belirterek hesabınızı güvene alabilirsiniz.
 6. Hesabı güvene al dedikten sonra yeni şifre girmeniz ve e posta adresinizi bağlamanız gerekmetedir.
 7. Sadece şifreyi değiştirirseniz ve hesabı güvene al demezseniz hesabınızı çalan kişi bağladı e-posta adresiyle sürekli hesabınızı geri alabilir.
 8. Hesabınızı tamamen üzerinize aldıktan sonra hemen bilgilerinizi kontrol etmelisiniz.
 9. Eposta ve telefon numarası bilgilerinize bakın ve size ait olmayan bir bilgi varsa hemen kendi bilgilerinizi doğrulayın.
 10. Tüm işlemleri yaptıktan sonra hesabınızın tekrar çalınmaması için instagram ayarlar sekmesine girin.
 11. Ayarlar bölümünden "gizlilik ve güvenlik" sekmesine giriniz.
 12. Girmiş olduğunuz bölümde "iki faktörlü kimlik doğrulama" seçeneği bulunacaktır.
 13. İki faktörlü kimlik doğrulamayı aktif ederek şuanda kullanımda olan telefon numaranızı kayıt ediniz.
 14. Kayıt ettiğiniz telefona kod gelecektir ve kod girin.
 15. Yedek kodlar gelecektir. Yedek kodlar başka bir cihazdan giriş yapmanıza yardımcı olacaktır.
 16. İnstagrama her giriş yaparken şifrenizi girdiğinizide telefonunuza kod gelecektir ve gelen kodu girerek tamamen giriş sağlayacaksınız. Yani şifrenizi birine verseniz bile telefonunuza gelen kodu söylemediğiniz takdirde hesabınıza giriş yapamayacaktır.

İnstagram takipçi satın almak isteyenler takipciturkey sitemizden takipçi satın alabilir.

İnstagram hesabım çalındı diyen tüm kullanıcılarımızın email ya da telefon numarasını bilmesi gerekmektedir. Eğer hesabınızda eposta kayıtlı değilse ve hiç kaydetmediyseniz instagram hesap kurtarma için yapmanız gereken telefon ile instagram hesabı kurtarma işlemi yapmamız gerekecektir. İnstagram hesabı telefonla kurtarmak için izleyeceğimiz yol şunlardır;

 1. İnstagram giriş menüsüne dönmelisiniz.
 2. Eğer kullanımda hesap varsa sol üst köşeden hesap ekle diyerek kullanıcı isim ve şifre yazdığınız bölüme dönebilirsiniz.
 3. Ana giriş menüsüne geldiğiniz zaman “giriş yapmak için yardım al” veya “şifremi unuttum” bölümüne tıklayın.
 4. Hesabınızı bulmak için çalındıktan sonra kullanıcı ismi değişmişse onu belirtmelisiniz. Kontrol etmelisiniz.
 5. Başka bir instagram adresinizden mesela arkadaşınızdan şuan ki kullanıcı ismine bakmalısınız ya da kullanıcı ismi aynıysa o şekilde giriş yapmalısınız.
 6. Hesabınız tespit edildikten sonra telefon numaranıza kod gönderilecektir.
 7. Telefon numaranıza kod göndererek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
 8. Giriş yaptığınızda hemen bir eposta adresi ekleyerek hesabınızı daha fazla güvende tutabilirsiniz.

İnstagram hesabım çalındı ve hala geri alamıyorum diyorsanız bizlere whatsapp iletişim hattımızdan ulaşabilir ve ücretli hesap kurtarma işlemi sağlayabiliriz.

İnstagram Hesabım Nasıl Çalınır?

İnstagram hesabım çalındı giremiyorum diyorsanız sizin mutlaka bir kusurunuz bir hatanız vardır. Birçok kişi instagram hesabınızı çalabilir kimler çalabilir ve nasıl çalabilir sizlere sıralayalım;

 • Telefonunuzu verdiğiniz birisi.
 • Telefonunuza uygulama yükleyen bir site.
 • İnstagram şifrenizi giriş yaptığınız bir site.
 • Size whatsapp, sms, facebook veya başka yerlerden mesaj gönderen birisi.

İnstagram hesabınızı kolayca çalabilir ve tekrar giriş yapamamanızı sağlayabilir ama bilgiliyseniz tekrar geri alabilirsiniz.

Telefonu verdiğiniz kişi: Telefonu yabancı birisine verdiğinizde “instagram hesabım çalındı” diyorsanız şu taktikle sizden çalmıştır;

 1. İnstagram uygulaması telefonunuzda hali hazırda hep açıktır.
 2. İnstagrama girerek profili düzenleme bölümünden kendi e postasını ekleyebilir ve gelen kodla doğrulayabilir.
 3. Telefon numarası ekli değilse kendi telefon numarasını ekleyebilir.
 4. İnstagram hesabınızı sizin üzerinizden tamamen alma işlemini uyanık birisi tamamen gerçekleştirebilir.
 5. Gmail veya hotmail hesabınız telefonunuzda açıksa instagramın güvenlik için gönderdiği mesajları mailden silebilir ve sizin tekrar giriş yapmamanızı sağlayabilir.

Telefonunuza uygulama yükleyen bir site: Güvenilir olmayan ve telefonunuzdaki bilgilere erişebilen birçok uygulama ve yazılım mevcuttur. Yüklediğiniz bu uygulamalar telefondan giriş yaptığınız tüm kullanıcı isimlerine ve şifrelere erişebilir.

Güvenilir olmayan ne olduğu bilinmeyen uygulama ve yazılımlar instagram hesabım çalındı dememek için indirmemeniz gerekmektedir. Bu tip uygulamalar programlar sadece instagram hesabınızı değil banka bilgileri galerideki özel fotoğraflar hatta şahsi dosyalarınıza bile erişebilirler. Sizden uygulama indirmenizi ve şifrenizi girmenizi talep eden sitelerden uzak durmanız gerekmektedir.

Gelen mesajdaki linke tıklamak: Tanımadığınız kişiden bir link gelirse “mavi yazı” kesinlikle tıklamamalısınız. Tıkladığınız zaman arka planda bilmediğiniz bir uygulama yüklenebilir ve bilgileriniz çalınabilir.

Uygulama yüklenmese bile sizden instagram adresinize giriş yaparak görebileceğinizi söyler ve hesabınıma giriş yapayım derken site sahibine şifrenizi mesaj olarak gönderirsiniz. Sonra neden instagram hesabım çalındı dersiniz.

Tuzağa düşmemek için bilgi sahibi olmamak gerekir sadece yabancı değil tanıdık birisi bile hesabınızı çalabilir ve kolayca erişebilir. Hesabınızı çaldırmamak için hesabınızın şifresini hiçbir yere girmeyiniz ve kimseyle paylaşmayınız. Siteler üzerinden instagrama girş yapmak isterseniz hesap bilginiz asıl site sahibine mesaj olarak gider bu yüzden bu konuda özellikle dikkat etmeniz gerektiğini belirtmekte fayda var!

Neden İnstagram Hesabım Çalındı?

İnstagram hesabım çalındı diyorsanız siz özel bir hedefte olabilirsiniz ya da çoğul kurbanlardan biriside olabilirsiniz. Kim sizin instagramınızı neden çalsın? Çalmaya niyetli birisi olabilir mi? Bunları bir düşünün.

Fiziksel bir etkileşim sizin veya başka tarafından uyguladığı bir şey olmadan hesabınız çalınmaz. İnstagram hesabını genellikle sizin adınıza birşeyler yapmak için çalmayı hedeflerler. Sevgilisinin instagram hesabını çalanlarda var tabi komik bir durum. Biz birçok kişinin instagram hesabını neden çalıyorlar onlardan bahsedeceğiz. İnstagram hesabınıza girip ne yapılıyor ve neyi hedefliyorlar hemen sizlerle paylaşalım;

 1. Sizin adınıza paylaşımda bulmayı hedefleyen hesap çalan kişiler var.
 2. Sizin bilgilerinizi çalıp size şantaj yapmayı hedefleyen kişiler var.
 3. Sizi korkutmak için instagram hesabınızı çalan kişiler var.
 4. En tehlikeli olan sizin adınıza paylaşımda bulunulmasıdır. Sizin adınıza arkadaşlarınızdan para alabilir ve hatta büyük çaplı dolandırıcılık yapabilirler.
 5. Sizin adınıza başka paylaşımlara yorum atabilir ve sizi hukuki zorluğa sokabilirler.
 6. Sizin hesabınızı çalarak sizin hesabınızı robotlaştırmayı hedefleyenler vardır.
 7. Hesabınızı çaldıktan sonra tek bir tuşla tüm çaldığı hesaplara aynı eylemi yaptırabilirler.
 8. Çalınan instagram hesabı sizin üzerinizedir ama sizden alakasız şeyler yapmaktadır.

Hesabınızı çaldırmamak için dikkat etmeniz gereken tüm özellikleri paylaştık. İnstagram hesabım çalındı dememeniz için yapmanız gerekenleri ve çalındıktan sonra neler yapabileceğinizi sizinle paylaştık. Belirtmiş olduğumuz hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Takipciturkey olarak yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

Takipciturkey olarak instagram, tiktok, youtube paketlerimiz vardır. Takipçi, beğeni ve izlenme satın alabilir ve sosyal medya hesaplarında yüksek etkileşimlere sahip olarak hesabını yükseltebilirsin. Hemen takipciturkey anasayfamıza dönerek tüm paketleri inceleyebilir ve yararlanabilirsin!

İnsanlar bizlere nasıl ulaşıyor: Çalınan instagram hesabı geri alma, hesabım çalındı geri alma taktikleri, instagram çalınan hesabı geri al, İnstagram hesap kurtarmanın yolu, instagram hesap çalma, instagramım çalındı gibi aramalar yaparak bizlere ulaşmaktadır. Bizlerde takipciturkey olarak genel bilgilerle hesabınızı nasıl kurtarmanız gerektiğini anlattık.

Hala hesabınıza ulaşamıyorsanız whatsapp hattımızdan bizimle iletişim kurun ve ücretli olarak hesap kurtarma işlemi gerçekleştirelim. İnstagram takipçi, izlenme, beğeni satın almak için takipciturkey anasayfamızdan hızlı ve güvenilir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Sitemizde tiktok takipçi hilesi mevcuttur okumak için tıklayabilirsiniz.